0502128000-12-Y1
Manufacturer
Woodhead - Molex
VIGOR # :
Description
12" PRE-CRIMP A3047 YELLOW
Catalog
Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
DataSheet
0502128000-12-Y1 PDF
Type Description
Series:Mi II 50212, Micro-Latch, Sherlock
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Contact End:Socket to Cable (Round)
Length:12.0" (304.8mm)
Wire Gauge:30 AWG