MP-64RJ45UNNY-014
Manufacturer
Storage & Server IO (Amphenol ICC)
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 14'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
MP-64RJ45UNNY-014 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:14.00' (4.27m)
Shielding:Unshielded
Color:Yellow
Features:Molded Plugs
Style:Cat6
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
510-26-6600-WH-0014F
510-26-6600-WH-0014F
CABLE MOD 6P6C PLUG TO PLUG 14'
CAT6 TPE-005FT
CAT6 TPE-005FT
CAT6 RJ45, TPE, FLEX RATED-5FT
UJRBU110BL
UJRBU110BL
ZONE CORD, CAT 6 UTP SOLID RISER
5.0SMCJ13ATR
5.0SMCJ13ATR
TVS DIODE 13V 21.5V SMC
1692-5
CHICAGO GRIP FOR HIGH-STRENGTH C
5SASL
5SASL
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.50"