AMJF0808-0050-YEB-24
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 1.64'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
AMJF0808-0050-YEB-24 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:1.64' (500.0mm)
Shielding:Double Shielded
Color:Yellow
Features:Molded Plugs
Style:Cat6
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
0985 YM57530 500/5M
0985 YM57530 500/5M
CABLE MOD 8P4C PLUG-PLUG 16.4'
N201-005-PU
N201-005-PU
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 5'
ISTPHCH20MTL
ISTPHCH20MTL
CABLE MOD 8P8C PLUG-PLUG 65.62'
SS25-TP
SS25-TP
DIODE SCHOTTKY 50V 2A DO214AC