PCS6AYEL10
Manufacturer
HellermannTyton
VIGOR # :
Description
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 10'
Catalog
Modular Cables
DataSheet
PCS6AYEL10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Cable Type:Round Cable
Connector Type:Plug to Plug
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Number of Positions/Contacts:8p8c (RJ45, Ethernet)
Length:10.00' (3.05m)
Shielding:Shielded
Color:Yellow
Features:Molded Plugs
Style:Cat6a
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NK5EPC9GRY
NK5EPC9GRY
CABLE MOD 8P8C PLUG TO PLUG 9'
UTP6ASD135
UTP6ASD135
COPPER PATCH CORD, CAT 6A (SD),
L80403A0003
L80403A0003
STX RJ45-RJ45 CC PROFINET CAT.5
UTP6ASD18YL-Q
UTP6ASD18YL-Q
AM3715CBPA
AM3715CBPA
RISC MICROPROCESSOR, 32 BIT, 800
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT