M3AWK-1006R
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
IDC CABLE - MSC10K/MC10M/MPL10K
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
M3AWK-1006R PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Plug
Number of Positions:10
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")