FFSD-10-D-02.56-01-N
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFSD-10-D-02.56-01-N PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:20
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.213' (65.00mm, 2.56")