HQCD-060-12.00-TEU-SEU-1
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
CBL ASSM M-F 120POS 12" HDR
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
HQCD-060-12.00-TEU-SEU-1 PDF
Type Description
Series:Q Strip® HQCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Card Edge to Card Edge
Number of Positions:120
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable:0.010" (0.25mm)
Length:1.00' (304.80mm)