SEAC-030-10-12.0-TU-TU
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
CBL ASSM M-M 300POS 12" HDR
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
SEAC-030-10-12.0-TU-TU PDF
Type Description
Series:SEARAY™ SEAC
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:300
Number of Rows:10
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:1.00' (304.80mm)