0511100850-10-A-6-Y
Manufacturer
Woodhead - Molex
VIGOR # :
Description
8 CIRC CABLE ASSY 10" Y
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
0511100850-10-A-6-Y PDF
Type Description
Series:Milli-Grid 51110
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:8
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:-
Length:1.67' (508.00mm)