M3CCK-6006J
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MKC60K
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
M3CCK-6006J PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:60
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")