HLCD-40-40.00-TR-TR-1
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
CBL ASSM SELF-MATE 80POS 40" HDR
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
HLCD-40-40.00-TR-TR-1 PDF
Type Description
Series:Razor Beam™ HLCD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:80
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable:0.010" (0.25mm)