40-012-113X
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
DECI-CENTER JUMPERS 40POS
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
40-012-113X PDF
Type Description
Series:113
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:DIP to Pitch Bar
Number of Positions:40
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:1.00' (304.80mm)