TCSD-05-D-03.30-01
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-05-D-03.30-01 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:10
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.275' (83.82mm, 3.30")