TCSD-18-D-02.20-01-F-N
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-18-D-02.20-01-F-N PDF
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:36
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.183' (55.88mm, 2.20")