AMA5EU3-050100Y
Description
5 W AC/DC EU WALL PLUG ADAPTER,
DataSheet
AMA5EU3-050100Y PDF
Input Type:Fixed Blade
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC
Voltage - Output:5V
Current - Output (Max):1A
Power (Watts):5 W
No Load Power Consumption:100mW (Max)
Polarization:-
Applications:ITE (Commercial)
Efficiency:Level VI
Operating Temperature:0°C ~ 40°C
Output Connector:USB A Receptacle
Cord Length:-
Input Connector:CEE 7/16
Size / Dimension:2.52" L x 1.03" W x 2.40" H (64.0mm x 26.2mm x 61.0mm)