SFSD-35-28-G-03.25-D-NDX
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
SFSD-35-28-G-03.25-D-NDX PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ SFSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:70
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:-
Length:0.271' (82.55mm, 3.25")