FFMD-08-D-04.50-01
DataSheet
FFMD-08-D-04.50-01 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.375' (114.30mm, 4.50")