FFMD-03-S-10.00-01
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 CABLE PLUG
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFMD-03-S-10.00-01 PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Cable
Number of Positions:6
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.833' (254.00mm, 10.00")