IDSS-08-D-02.50-R
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
DataSheet
IDSS-08-D-02.50-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:8
Number of Rows:1
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.100" (2.54mm)
Length:0.208' (63.50mm, 2.50")