TCMD-08-T-12.00-01-N
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
CABLE ASSEM 2MM 16POS M-F 12"
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
TCMD-08-T-12.00-01-N PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ TCMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Plug
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:1.00' (304.80mm)