16-048-100T
Manufacturer
Aries Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
DIP CABLE 16POS
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
16-048-100T PDF
Type Description
Series:100
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:DIP to DIP
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)