IDSS-02-S-10.00-T-P01-G-ST4
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
IDSS-02-S-10.00-T-P01-G-ST4 PDF
Type Description
Series:IDSS
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:2
Number of Rows:1
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.100" (2.54mm)
Length:0.833' (254.00mm, 10.00")