H2MXS-6006M
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
DIP CABLE - HDM60S/AE60M/X
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
H2MXS-6006M PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Connector Type:DIP to Cable
Number of Positions:60
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable:0.050" (1.27mm)
Length:0.500' (152.40mm, 6.00")
Features:-
Color:Multiple, Ribbon
Shielding:Unshielded
Usage:Socket (0.1"), Board In