FFMD-10-D-10.00-01-D04-R
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 CABLE PLUG
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
FFMD-10-D-10.00-01-D04-R PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ FFMD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Plug to Plug, Reversed
Number of Positions:20
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.833' (254.00mm, 10.00")