A15KR15DS28W254B
Manufacturer
JST
VIGOR # :
Description
JUMPER 15DS-8E - 15KR-8M-P 10"
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
A15KR15DS28W254B PDF
Type Description
Series:DS, KR
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Plug
Number of Positions:15
Number of Rows:1
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:-
Length:0.833' (254.00mm, 10.00")