TCSD-06-D-09.50-01-RW-R
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-06-D-09.50-01-RW-R PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket, Reversed
Number of Positions:12
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.792' (241.30mm, 9.50")