FFSD-08-S-08.80-01-N
DataSheet
FFSD-08-S-08.80-01-N PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Cable
Number of Positions:16
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:0.025" (0.64mm)
Length:0.733' (223.52mm, 8.80")