SFSD-03-28-G-18.50-SR
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
.050 SOCKET DISCRETE CABLE ASSEM
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
SFSD-03-28-G-18.50-SR PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ SFSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Individual Wire Leads
Number of Positions:6
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.050" (1.27mm)
Pitch - Cable:-
Length:1.54' (469.90mm)