TCSD-05-D-02.13-01-F-N
Manufacturer
Samtec, Inc.
VIGOR # :
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Catalog
Rectangular Cable Assemblies
DataSheet
TCSD-05-D-02.13-01-F-N PDF
Type Description
Series:Tiger Eye™ TCSD
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:10
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.178' (54.10mm, 2.13")