TCSD-05-D-04.72-01-F-N-P01
Description
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
DataSheet
TCSD-05-D-04.72-01-F-N-P01 PDF
Part Status:Active
Connector Type:Socket to Socket
Number of Positions:10
Number of Rows:2
Pitch - Connector:0.079" (2.00mm)
Pitch - Cable:0.039" (1.00mm)
Length:0.393' (119.89mm, 4.72")