TTL-234X-3V3-2MM
Manufacturer
Future Technology Devices International, Ltd.
VIGOR # :
Description
CABLE USB TO UART 3.3V 2MM CONN
Catalog
Smart Cables
DataSheet
TTL-234X-3V3-2MM PDF
Type Description
Series:TTL234X
Package:Bulk
Part Status:Active
Usage:USB to TTL Serial 3.3V
Convert From (Adapter End):USB-A (USB TYPE-A), Plug
Convert To (Adapter End):Rectangular Connector, Female Sockets, 8 pos (7 open), 2mm