SSL12-J4LJ0-020H01
Manufacturer
LTW (Amphenol LTW)
VIGOR # :
Description
CABLE 4POS JACK 1M
Catalog
Solid State Lighting Cables
DataSheet
SSL12-J4LJ0-020H01 PDF
Type Description
Series:SSL1.2
Package:Bag
Part Status:Active
1st Connector:Socket, 4 Position
2nd Connector:Wire Leads
Color:Black
Length:39.4" (1.00m)
Features:Industrial Environments - IP68
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE ASSY NECTOR S EUROPLUG TO
CABLE ASSY NECTORS FEMALE/FEMALE
SM51625EL
SM51625EL
XFRMR LAN POE+ 1.2A 24SMD
TS-MAC-XM-U4
TS-MAC-XM-U4
IP CORE ETH MAC TRI-SPEED XP
SSL12-J4LJ0-020H01
SSL12-J4LJ0-020H01
CABLE 4POS JACK 1M
SSL12-J4LJ0-020A02
SSL12-J4LJ0-020A02
SSL1.2 WIRE ASSEMBLY 5A