A-USB30AM-30AF-050
Manufacturer
ASSMANN WSW Components
VIGOR # :
Description
CABLE USB3.0 AF TO AM, 0.5M
Catalog
USB Cables
DataSheet
A-USB30AM-30AF-050 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Configuration:A Female to A Male
Length:1.64' (500.0mm)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:24 AWG, 30 AWG (2)