A-USB30AM-OE-050BK24
Description
CABLE USB3.0 A/M TO OPEN 0.5M
DataSheet
A-USB30AM-OE-050BK24 PDF
Part Status:Active
Configuration:A Male to Cable (Round)
Length:1.64' (500.0mm)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:24 AWG, 30 AWG (2)