UR050-001-24-10
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
CBL USB2.0 A PLG-MICR B PLG 1=10
Catalog
USB Cables
DataSheet
UR050-001-24-10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Configuration:A Male to Micro B Male
Length:1.00' (304.8mm)
Specifications:USB 2.0
Wire Gauge:24 AWG, 28 AWG
Shielding:-
Color:Black
Style:Reversible
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SC-2CMK010M
SC-2CMK010M
USB 2.0 TYPE C MALE TO MICRO-B M
CA-USB-AM-BM-6FT
CA-USB-AM-BM-6FT
USB 2.0 A TYPE PLUG TO USB 2.0 B