UR024-006
Description
USB A-M TO A-F EXT CABLE 6'
DataSheet
UR024-006 PDF
Configuration:A Female to A Male
Length:6.00' (1.83m)
Specifications:USB 2.0
Wire Gauge:24 AWG, 28 AWG
Shielding:Shielded
Color:Black
Style:Reversible
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
U038-006
U038-006
USB 2.0 A-M TO C-M CABLE 6'
CBL USB A RCPT 1M BLK
CBL USB A RCPT-MNI A PLUG 1M WHT
AA1FT-B
AA1FT-B
1FT. BLACK USB 2.0 A-MALE TO A-F
UR024-006
UR024-006
USB A-M TO A-F EXT CABLE 6'
HMI5100L
HMI5100L
HMI TOUCHSCREEN 10.1" COLOR