A-USB30AM-30AF-100
Description
CABLE USB3.0 AF TO AM, 1M
DataSheet
A-USB30AM-30AF-100 PDF
Part Status:Active
Configuration:A Female to A Male
Length:3.28' (1.00m)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:24 AWG, 30 AWG (2)
Shielding:Shielded
Color:Black
Style:Extension Cable
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
DCM-USBCB-R2
DCM-USBCB-R2
DATA-CON-X MICRO USB, BAYONET, 2
CA-USB-AM-CM-3FT
CA-USB-AM-CM-3FT
USB 2.0 A MALE TO TYPE C MALE, 3
MIKROE-976
MIKROE-976
CABLE USB B PLUG A PLUG SILVER
SCVC
SCVC
CONTROL MANUAL VOLUME
266M12
266M12
PWR XFMR LAMINATED 38VA CHAS MT
A-USB30AM-30AF-100
A-USB30AM-30AF-100
CABLE USB3.0 AF TO AM, 1M
VSFN22480GWCFVSM
VSFN22480GWCFVSM
SSD 480GB 2.5" MLC NVME 12V