UC-30AMM-QD8B02
Manufacturer
LTW (Amphenol LTW)
VIGOR # :
Description
USB TYPE-C IPX8-TO-USB A 3.0 CAB
Catalog
USB Cables
DataSheet
UC-30AMM-QD8B02 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Configuration:A Male to C Male (Circular Coupling)
Length:6.56' (2.00m)
Specifications:USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0))
Wire Gauge:23 AWG, 30 AWG, 32 AWG