ZX40-B-5SS-300-STDA
Manufacturer
Hirose
VIGOR # :
Description
CONN
Catalog
USB Cables
DataSheet
ZX40-B-5SS-300-STDA PDF
Type Description
Series:ZX40
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Configuration:A Male to Micro B Male
Length:0.98' (300.0mm)
Specifications:USB 2.0
Wire Gauge:-
Shielding:-
Color:-
Style:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
NUB20FL-NAML-SA02
NUB20FL-NAML-SA02
MINI USB B TO USB A TYPE
UA20ML-NAML-SA05
UA20ML-NAML-SA05
USB A TO USB A TYPE
AK670M-1-GR
AK670M-1-GR
CABLE MINI USB 4-PIN 1M
PVP7WS3
PVP7WS3
ANTI-VANDAL SWITCH ADAPTERS
93C66AT-E/ST
93C66AT-E/ST
IC EEPROM 4KBIT SPI 2MHZ 8TSSOP
24FC01-E/SN
24FC01-E/SN
IC EEPROM 1KBIT I2C 1MHZ 8SOIC