P568-100M-FBR
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
HIGH-SPEED HDMI 2.0 FIBER ACTIVE
Catalog
Video Cables (DVI, HDMI)
DataSheet
P568-100M-FBR PDF
Type Description
Series:-
Package:Retail Package
Part Status:Active
Connector Type:HDMI-A Male to HDMI-A Male
Length:328.1' (100.00m)
Cable Type:Round
Color:Black
Shielding:Unshielded
Usage:High Definition Multimedia Interface
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HDI-1440
HDI-1440
HDMI MM MAXGRIP 4K2K HIGH SPEED
CBL DVI(24+5) CON 10' 28 AWG
P568-010-BL
P568-010-BL
10FT HIGH SPEED HDMI CABLE DIGIT
2220Y0100274JCT
2220Y0100274JCT
CAP CER 0.27UF 10V C0G/NP0 2220