P586-012-HDMI
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
MONITOR TO VGA ADAPT CBL M/M
Catalog
Video Cables (DVI, HDMI)
DataSheet
P586-012-HDMI PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:Mini DisplayPort Male to HDMI-A Male
Length:12.0' (3.66m)
Cable Type:Round
Color:Black
Shielding:Unshielded
Usage:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P568-003-SW
P568-003-SW
HDMI GOLD CABLE W/SWIVEL CONN 3'
DP-10F-MM
DP-10F-MM
10FT DISPLAYPORT CABLE W/ LATCH
P586-012-HD-V2A
P586-012-HD-V2A
MINI DISPLAYPORT 1.2A TO HDMI 2.
GCD188R71E473KA01D
GCD188R71E473KA01D
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603