P568-010-8K6
Manufacturer
Tripp Lite
VIGOR # :
Description
ULTRA HIGH-SPEED HDMI CABLE - 8K
Catalog
Video Cables (DVI, HDMI)
DataSheet
P568-010-8K6 PDF
Type Description
Series:*
Package:Bulk
Part Status:Active
Connector Type:-
Length:-
Cable Type:-
Color:-
Shielding:-
Usage:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
P568-050-EZ
P568-050-EZ
HDMI MONITOR CABLE 50'
P568-016-BK-GRP
P568-016-BK-GRP
HIGH-SPEED HDMI CABLE W/ GRIPPIN
P586-003-HD-V2A
P586-003-HD-V2A
MINI DISPLAYPORT 1.2A TO HDMI 2.
P568-010-8K6
P568-010-8K6
SC-02-300JV
SC-02-300JV
COMMON MODE CHOKE 44MH 2A 2LN TH
GROVEPI+ STARTER KIT A+/B/B+/2/3
LTD-5621AJG
LTD-5621AJG
DISPLAY 7SEG 0.56" DBL GRN 18DIP