CFS-.80/1.50
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONSTANT FORCE SPRING (#3)
Catalog
Accessories
DataSheet
CFS-.80/1.50 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Constant Force Spring
For Use With/Related Products:Cable, Wires
Material:-
Features:Diameter - 0.80" ~ 1.50" (20.30mm ~ 38.10mm)