06342M50MU
Manufacturer
Jacob
VIGOR # :
Description
ADAPTER M50/PG42
Catalog
Accessories
DataSheet
06342M50MU PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Accessory Type:Thread Adapter
For Use With/Related Products:Cable Glands
Material:Brass, Nickel Plated
Features:M50 to PG42
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
221 PA/SW
221 PA/SW
LOCKNUT PG 21
CONN CABLE ADPT PG 29/NPT 1"
S1DR
S1DR
D-RING KIT FOR FULL LENGTH POU B
LTD-6610E
LTD-6610E
DISP 7SEG 0.56" DBL OR-RED 18DIP
06342M50MU
06342M50MU
ADAPTER M50/PG42
CDR33BP112BFZSAT
CDR33BP112BFZSAT
CAP CER 1100PF 100V 1% BP 1210
1 TB SSD HYBRID 2.5" HARD DRIVE