PMCC38H25-M120
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL CLIP C-TYPE BLACK ARROW
Catalog
Cable Supports and Fasteners
DataSheet
PMCC38H25-M120 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Clip, C-Type
Type Attributes:-
Opening Size:0.380" (9.65mm)
Mounting Type:Arrowhead, Winged
Material:Polyamide (PA12), Nylon 12
Color:Black
Length:0.500" (12.70mm)
Width:0.487" (12.37mm)
Height:0.380" (9.65mm)
Panel Hole Size:0.250" (6.35mm)