04-06150SS
Manufacturer
NTE Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CABLE TIE STAINLESS STEEL 100 BA
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
04-06150SS PDF
Type Description
Series:-
Package:Bag
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:6"
Bundle Diameter:1.38" (35.00mm)
Width:0.315" (8.00mm)
Length - Actual:0.492' (150.00mm, 5.91")