MLTC4H-LP316
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLK 250LB 1.192'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
MLTC4H-LP316 PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® MLTC
Package:50 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:14.25"
Bundle Diameter:4.00" (101.60mm)
Width:0.310" (7.87mm)
Length - Actual:1.192' (363.22mm)