MLT2.7H-LP
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING SIL 450LBS 10.2"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
MLT2.7H-LP PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® MLT
Package:50 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:10.25"
Bundle Diameter:2.70" (68.60mm)
Width:0.310" (7.87mm)
Length - Actual:0.850' (259.08mm, 10.20")