S48-175-L8
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING NAT 175LBS 4'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
S48-175-L8 PDF
Type Description
Series:StrongHold™
Package:Bulk
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:48"
Bundle Diameter:14.37" (365.00mm)
Width:0.350" (8.89mm)