IT9100-CUV8
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CABLE TIE GRAY 124LBS 1.175'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
IT9100-CUV8 PDF
Type Description
Series:BELT-TY™ IN-LINE IT
Package:100 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Cable Tie, Parallel
Length - Approximate:14"
Bundle Diameter:3.94" (100.00mm)
Width:0.350" (8.89mm)
Length - Actual:1.175' (358.14mm)